Image

Přírodovědné lyceum

Jsi studijní typ a jednou to chceš někam dotáhnout. Navíc jsi vždycky měl/a ráda přírodu a všechno živé a zelené kolem. Trefili jsme se? Ideální volbou je pro tebe přírodovědné lyceum, které kombinuje silné všeobecné základy gymnázia s důrazem na přírodovědné obory.

Vidíš se jednou v bílém plášti? Chceš analyzovat věci v laboratoři, nebo třeba umět léčit zvířata jako veterinář/ka? S tímhle oborem se ti otevře široká paleta možností uplatnění, které spojuje jedno - příroda.


Přihláška ke studiu (PDF)

Informace o přijímačkách

Podívej se na předměty

KÓD OBORU
78-42-M/05

ŠKOLNÍ A VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Přírodovědné lyceum

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Úplné střední odborné vzdělání s maturitou

ZAKONČENÍ STUDIA
Maturitní zkouška

DÉLKA STUDIA
4 roky

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
Jednotné přijímací zkoušky z českého jazyka a matematiky. Kompletní informace o přijímacích zkouškách zde.

POČET PŘIJÍMANÝCH ŽÁKŮ
20

Proč studovat lyceum


Jako na gymnáziu

Dostaneš stejné všeobecné znalosti, jako na klasickém gymnáziu a k tomu navíc rozšířenou výuku přirodovědných předmětů.

Cenná praxe

Absolvuješ také zajímavé a přínosné praxe v oblasti, která tě bude zajímat. Co takhle laboratoř nebo národní park?

9 z 10 jde na VŠ

Díky důkladné přírodovědné přípravě a širokým všeobecným znalostem můžeš směle zamířit na vysokou školu přirodovědného, ale i jiného zaměření.

V laboratoři jako doma

Laboratorní práce, mikroskopická cvičení - zkumavek se zkrátka bát nebudeš a to ti při hledání práce hodně pomůže.

K maturitě v klidu

Naši studenti udělají maturitu téměř s jistotou. Ani ty se jí neboj, díky důkladné přípravě ji zvládneš snadno.

Chemie - tvoje silná stránka

Díky rozšířené výuce chemie jí opravdu porozumíš a stane se tvojí výhodou do budoucna.

 

Co budeš umět

  • Dostaneš kvalitní všeobecné znalosti na úrovni gymnázia.
  • Nadstandardní znalosti z oblasti biologie, ekologie a dalších přírodních věd.
  • Přehled o základních laboratorních technikách a činnostech.
  • Kvalitní základy chemie.
  • Zvládneš administrativu i práci s moderními technologiemi.

Jaké můžeš získat certifikace

  • Europass - v českém a anglickém nebo německém jazyce 
  • Jazykové zkoušky  - volitelné - Cambridge zkoušky  PET, FCE z anglického jazyka, zkoušky ÖSD z německého jazyka 
  • Český znakový jazyk - volitelný  - certifikát s akreditací MŠMT o absolvování kurzu 
  • Průkaz ČČK -První pomoc  - volitelné
  • Průkaz ISIC - volitelné
 

Kde se uplatníš


Po studiu zamíříš skoro jistě na vysokou školu a potom? Můžeš se stát třeba veterinářem/veterinářkou, pracovat v laboratoři a analyzovat nebo začít pracovat pro některý národní park. Stejně tak najdeš práci v čističkách vod nebo na odboru životního prostředí městského úřadu.

Prací, které budeš moci dělat, je mnoho. Všechny je spojuje to, že mají něco společného s přírodou.
 

Poslechni si, co se o nás říká

Image

Jakub Škoda                                                                                                              učitel
Absolvent oboru Přírodovědné lyceum

Na střední školu ve Volyni vzpomínám rád. Kromě samotných poznatků a příjemného studentského prostředí, kvalitního laboratorního vybavení a dobrých učitelů jsem tu poznal i řadu nových přátel, z nichž někteří mě doprovázejí životem dodnes. Zpětně bych se určitě víc soustředil na lepší zvládnutí obtížnějších předmětů, protože jsou zvlášť v některých vysokoškolských oborech důležitým odrazovým můstkem pro další úspěšné studium.

 
Image

Jan Richter                                                                                                             Záchranná služba města Prahy
Absolvent oboru Přírodovědné lyceum

Na střední vzpomínám jen v dobrém, byl to dobrý start do dospělého života. Škola díky své historii, přístupu lidí, co ji vedou, je určitým způsobem specifická. V tom nejlepším slova smyslu. Nedokážu a ani si nechci představit, že bych tenkrát volil jinak.

 
Image

Jiří Šabek                                                                                                                         doktorand na Filozofické fakultě UK (*1990)                                                   Absolvent oboru Přírodovědné lyceum

Volyně je školou krásnou, školou milovanou,                                                            kolébkou mou i hrobem mým,                                                                                  matkou i učitelkou laskavou,                                                                                          v dědictví mi danou, Bohem souzenou,                                                                    zůstává Volyní mou, nadosmrti jedinou!

 

Image

Tereza Holubová                                                                                                           studentka Jihočeské University obor Všeobecná zdravotní sestra                    Absolventka oboru Přírodovědné lyceum

Studium na střední škole nebylo vždy lehké, obzvláště v posledním maturitním ročníku. Školu dělají hlavně učitelé. Díky nim jsem zvládla přijímací zkoušky na vysokou školu. Poznala jsem zde kamarády, s kterými mám stále přátelský vztah, skvělé vyučující, které jsou pro mě symbolem lidí na mé cestě od nedospělé puberťačky k mladému dospělému. Škoda jen, že to tak rychle uteklo. 

Image

Jakub Skipala                                                                                                               manager Artisan Roast Cofee  Roasters  Skotsko                                                          Absolvent oboru Přírodovědné lyceum

Je to téměř deset let od absolvování přírodovědného lycea, ale díky úžasným vzpomínkám, jako by to bylo včera. Rodinná atmosféra a osobní přístup kantorů bych zavedl jako podmínku na každé škole. Studium nebylo snadné, byly na nás kladené vysoké nároky, vzpomínám. Ale o to snadnější byl univerzitní život.

 

Image

Pavla Richterová                                                                                                               laborantka                                                                                                             Absolventka oboru Přírodovědné lyceum

Čtyři roky na této škole mi daly nejen široký rozhled a základ pro mé budoucí povolání. Ale hlavně spoustu přátelství, které trvají dodnes a jistotu, že kdybych měla volit znovu, rozhodně opět zvolím přírodovědné lyceum.

 

Tenhle obor se ti opravdu líbí?

Tak ho pojď studovat
Zjisti, jak podat přihlášku