Image

Veřejnosprávní činnost

Chceš to dotáhnout daleko a pojmy jako zodpovědnost a trpělivost pro tebe něco znamenají. Jednou se vidíš na úřadě, jak pečuješ o chod svého města nebo třeba v nějaké státní instituci či dokonce u policie. Mluví ti předchozí slova z duše? Pak je tohle obor pro tebe.

S tímhle oborem budeš mít nejen široký rozhled, ale hlavně získáš znalosti z oblastí jako je právo, veřejná správa a naučíš se cizí jazyky.


Přihláška ke studiu (PDF)

Informace o přijímačkách

Podívej se na předměty

KÓD OBORU
68-43-M/01

ŠKOLNÍ A VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Veřejnosprávní činnost

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Úplné střední odborné vzdělání s maturitou

ZAKONČENÍ STUDIA
Maturitní zkouška

DÉLKA STUDIA
4 roky

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
Jednotné přijímací zkoušky z českého jazyka a matematiky. Kompletní informace o přijímacích zkouškách zde.

POČET PŘIJÍMANÝCH ŽÁKŮ
30

Proč studovat veřejnosprávní činnost


Lehce najdeš práci

Díky rozsáhlým znalostem ze všech důležitých oblastí budeš mít hledání práce opravdu snadné a uplatnění široké. Nikdo z našich absolventů není bez práce.

Dobrá praxe

Podíváš se na praxi na důležitá místa, třeba na místní úřad nebo do některé státní instituce. Pomůže ti to do budoucnosti a získáš kontakty.

9 z 10 jde na VŠ

Díky důkladné přípravě a širokým znalostem ze všech důležitých oblastí můžeš s klidem zamířit na vysokou.

Hladká maturita

Maturity se nemusíš bát. Díky opravdu důkladné přípravě ji uděláš v podstatě s jistotou.

Výhoda u zkoušek na VŠ

Naši absolventi říkají, že jim znalosti od nás často stačí, aby složili některé zkoušky na univerzitě. Jsme na to hrdí.

Orientace v právu

Klademe důraz na výuku práva, a tak se mezi paragrafy budeš cítit jako ryba ve vodě. Na vysoké ti to hodně pomůže.

Bezpečnostní složky

Jestli tě láká pracovat třeba u policie, armády a dalších složek, s tímhle oborem pro to budeš mít všechny předpoklady.

 

Co budeš umět

  • Budeš mít komplexní znalosti z celé oblasti veřejné správy.
  • Bez problému se budeš orientovat v právu a platné legislativě.
  • Poznáš, jak to chodí v praxi na úřadech.
  • Zvládneš pracovat s počítačem, vytvořit grafy, tabulky a založit běžnou administrativu.
  • Ovládneš základy personalistiky nebo cestovního ruchu.

Jaké můžeš získat certifikace

  • Europass - v českém a anglickém nebo německém jazyce
  • Jazykové zkoušky  - volitelné - Cambridge zkoušky  PET, FCE z anglického jazyka, zkoušky ÖSD z německého jazyka
  • Český znakový jazyk - volitelný  - certifikát s akreditací MŠMT o absolvování kurzu 
  • Průkaz ČČK -První pomoc  - volitelné 
  • Průkaz ISIC - volitelné 
 

Kde se uplatníš


Tvoje místo bude na úřadech a v kancelářích státních i jiných institucí, kde budeš rozhodovat o životě občanů a starat se o to, aby správa fungovala.

Uplatníš se taky v neziskovkách, charitách, ale i u bezpečnostních složek jako je policie či armáda.
 

Poslechni si, co se o nás říká

Image

Mgr. Bc. Jana Benešová                                                                                         učitelka                                                                                                                         Absolvent oboru Veřejnosprávní činnost

Na této škole oceňuji příjemné prostředí plné úžasných studentů a skvělých pedagogů. Ráda  vzpomínám na studentská léta zde strávená.  Studovaný obor má očekávání zcela naplňoval a těšila jsem se na práci s lidmi. Po vysokoškolském studiu jsem se vrátila zpět do střední školy jako učitelka matematiky a z mých učitelů se rázem stali moji kolegové.

 
Image

Bc. Karla Měchurová                                                                                         administrativní pracovnice                                                                                  Absolventka oboru Veřejnosprávní činnost

V současnosti jsem více než vděčná za hodiny práva a veřejné správy, výuku jazyků (především angličtiny a možnosti zkoušky Cambridge) i psaní všemi deseti spolu s písemnou a elektronickou komunikací, které mi daly kvalitní základ pro další vzdělávání a uplatnění se na trhu práce. Získala jsem zde nejen skvělou třídní učitelku, ale i opravdové přátele.

 
Image

Bc. Jan Schindler                                                                                                     student VŠ                                                                                                            Absolvent oboru Veřejnosprávní činnost

Když si občas vzpomenu na střední odbornou školu, oceňuji zejména hodiny práva a veřejné správy, které jsou teď pro můj studovaný obor i soukromý život velká výhoda. Získal jsem také značný všeobecný přehled a dobrou znalost anglického jazyka. Vyučovala nás rodilá mluvčí z USA, byla to výborná zkušenost. Skvělý byl rovněž studijní pobyt se školou ve Švýcarsku. Vzpomínám i na Fair Trade aktivity. Navíc mě oslovil moderní vzhled školy po rekonstrukci. Všem učitelům děkuji za zkušenosti při studiu, které nyní zúročuji.

 
Image

Markéta Nahodilová                                                                                                    soudní zapisovatelka                                                                                                        Absolventka oboru Veřejnosprávní činnost

V patnácti letech je opravdu těžké se rozhodnout, kterou školu si chceme zvolit. Jsem ráda, že jsem si vybrala právě tuto. Díky hodinám veřejné správy a písemné elektronické komunikace jsem měla možnost si najít pracovní místo na okresním soudě jako soudní zapisovatelka nebo na státním zastupitelství jako referentka. Spoustu věcí jsem již znala právě ze školy, proto jsem se zapracovala celkem snadno. Ze školy jsem si však neodnesla pouze získané znalosti, ale i spoustu hezkých vzpomínek.

 
Image

Bc. Markéta Sladká                                                                                              studentka VŠ                                                                                                      Absolventka oboru Veřejnosprávní  činnost

Na SŠ a JŠ ve Volyni jsem studovala v oboru Veřejnosprávní činnost. Nyní pokračuji ve studiu veřejné správy na právnické fakultě Západočeské univerzity. Především hodiny práva a veřejné správy na střední školy mi daly skvělé základy pro další studium. Při časté formální elektronické komunikaci a psaních různých prací oceňuji také znalosti z hodin písemné a elektronické komunikace. S radostí také vzpomínám na naší skvělou třídní učitelku a další učitele.

 

 

Tenhle obor se ti opravdu líbí?

Tak ho pojď studovat
Zjisti, jak podat přihlášku