Podpora výuky cizích jazyků v SŠ a JŠ Volyně: Katalánsko

ss_volyne Projekty

Rozmanité Katalánsko a Costa del Ahazar

Španělsko

Podívat se do Španělska byl vždy můj sen, takže jsem byla opravdu  nadšená, když jsem se dozvěděla, že naše škola podnikne zájezd do této překrásné země.

První den jsme strávili v Monaku, které jsme celé prošli. Navštívili jsme zde také oceánografické muzeum, kde jsme si mohli třeba pohladit žraloky. Byl to neuvěřitelný zážitek. Přeci jen málokdo má možnost pohladit si žraloka.

Druhý den jsme brzy ráno dorazili do Montserratu, kde panovala neuvěřitelná atmosféra. Po prohlédnutí klášteru jsme konečně zavítali do apartmánů v Oropese del Mar, města, které se nachází  na mořském pobřeží. Zde jsme trávili 3 dny a zúčastnili se býčích zápasů, trhů, poutí, slavností apod., jelikož se zrovna při našem pobytu v Orepese slavil svátek v celém Španělsku. Dále jsme navštívili Valencii a Benicasim.

Předposlední den jsme odjeli do Barcelony, kde jsme viděli Sagradu Familii a různé památky, ale hlavně stadion FCB.

Po přespání v hostelu v Barceloně jsme bohužel už jeli domů. Cestou jsme museli udělat devítihodinovou pauzu (kvůli řidičům) v Ženevě, kde jsme měli objednanou projíždˇku na lodi po jezeru apod.. Pak už nás čekala jen dlouhá cesta autobusem domů.

Rozhodně bych se do Španělska znovu vrátila. Španělsko je nádherná země a lidi jsou zde  velmi příjemní, milí, veselí, ne jako tady u nás.

Určitě doporučuji každému, kdo bude mít příležitost navštívít Španělsko, aby neváhal a okamžitě jel.

Ještě musím podotknout, že jsme měli neuvěřitelně skvělou partu lidí a užasné paní učitelky, naši paní průvodkyni a pány řidiče, hlavně díky těmto lidem jsme si zájezd všichni naplno užili.